Міжнародні здобутки
- Участь у проекті ERASMUS+ KA2 Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens – dComFra
- Участь у міжнародних наукових конференціях та програмах стажувань за кордоном
- Участь у міжнародних освітніх проектах
- Зведені дані по міжнародній активності кафедри
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського активно працює над розвитком міжнародних зв’язків, які спрямовано на розширення співпраці з навчальними та науковими установами зарубіжних країн з метою підвищення ефективності навчального процесу та розвитку науково-дослідної роботи в університеті, пошук партнерів для виконання спільних міжнародних проектів та отримання грантів, стипендій. Партнерами КрНУ є Технічний Університет м. Брауншвейг (Німеччина), Університет Баджі Мокхтар Аннаба (Алжир), Університет Матея Бела в м. Банська Бистриця (Словаччина), Університет Любляни (Словенія), Мішкольцький університет (Угорщина) тощо.
У зв’язку із задекларованою Євроінтеграцією України і на підставі пріоритетів щодо розширення співпраці з країнами близького та далекого зарубіжжя, кафедра комп’ютерної інженерії та електроніки веде активну роботу щодо пошуку закордонних партнерів і встановлення тісних контактів з науковцями. При цьому окреслено ряд напрямків, що являють інтерес для співпраці: розширення творчих і наукових зв’язків між вищими навчальними закладами України і країн Європи, зокрема, з факультетом електротехніки та інформатики Технічного університету м. Кошице (Словаччина).
Окрім цього, викладачі, студенти та аспіранти кафедри КІЕ приймають активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференціях та програмах стажувань закордоном.
З 2018 року співробітники кафедри КІС проф. Гученко М.І., доц. Сидоренко В.М. і доц. Мамчур Д.Г. беруть участь у проекті ERASMUS+ KA2 Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens – dComFra (Рамка цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян), 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2CBHE-SP, в рамках якого активно співпрацюють з науково-викладацьким складом споріднених кафедр наступних університетів:
- Університет Вітаутаса Магнуса (м. Каунас, Литва);
- Каринтійський університет прикладних наук (м. Філлах, Австрія);
- Чешський університет наук природничих наук (м. Прага, Чеська Республіка);
- Педагогічний Університет ім. Комісії Народної Освіти (м. Краків, Республіка Польща);
- Політехнічний університет Бухаресту (Румунія).
Під час проекту М.І. Гученко, В.М. Сидоренко та Д.Г. Мамчур відвідали університети-партнери, де приймали участь у заходах, присвячених розробці нових підходів і заходів щодо підвищення цифрових компетентностей українських вчителів та інших громадян з урахуванням сучасного стану розвитку цифрових технологій.
14-15 листопада 2019 року асистент кафедри комп’ютерних та інформаційних систем Наталія Сохін та студентка 4-го курсу факультету електроніки та комп’ютерної інженерії гр. КІ-16-1 Світлана Кравченко брали участь у роботі міжнародної конференції LOGI-2019. Захід відбувся в рамках співпраці з Технологічним факультетом Інституту технологій та бізнесу (Faculty of Technology, Institute of Technology and Business in Ceske Budejovice, VSTE). Конференція проводилася під егідою проекту «Майбутнє автономної мобільності в Центральній Європі (FAME)» («Future of Autonomous Mobility in Central Europe (FAME)»). Даний проект фінансується за рахунок гранту, наданого Міжнародним Вишеградським фондом (Visegrad Fund). Організатором міжнародної наукової конференції LOGI є Інститут технологій та бізнесу в Чеське Будейовіце. Дана конференція присвячена актуальним темам і тенденціям в галузі транспорту та логістики, що пов’язані із функціонуванням усіх видів транспорту та транспортно-логістичними технологіями. Тематика робіт включає експлуатацію автономних транспортних засобів та вантажно-розвантажувального обладнання, автомобілебудування, питання використання та експлуатації авіаційного, водного, автомобільного та залізничного видів транспорту, застосування прикладних математичних методів та методів дослідження операцій з точки зору транспорту та логістики.
Наталія Сохін представила доповідь «Дослідження прогностичних можливостей алгоритму побудови локальної моделі керованого процесу для прогнозування трафіку», а Світлана Кравченко – «Метод класифікації часових рядів тональних оцінок в задачах сентимент-аналізу текстового контенту». Обидві доповіді прозвучали в секції «Innovative information systems and smart technologies application within transport and logistics processes» («Застосування інноваційних інформаційних систем та інтелектуальних технологій у транспортних та логістичних процесах»).
Результатом участі, крім наукових публікацій, став подальший розвиток співпраці Технологічного факультету Інституту технологій та бізнесу в Чеське Будейовіце і факультету електроніки та комп’ютерної інженерії КрНУ, досягнуто домовленостей щодо підписання угоди про співпрацю між факультетами.
З 1 червня 2018 р. по 31 серпня 2018 р. проходило 12-тижневе стажування студента 3-го курсу кафедри КІС Антона Гладиря (група КІ-16-2с) у рамках програми науково-дослідницьких стажувань українських студентів у Канаді Mitacs Globalink Research Internship Program. Організація Mitacs є неприбутковою національною дослідницькою організацією, яка фінансує міжнародні програми досліджень та академічних обмінів для студентів, аспірантів та докторантів у партнерстві з університетами, промисловістю та урядом Канади.
Стажування Антона Гладиря проходило на базі Університету Макгілл (McGill University), найстарішого та найвідомішого університету Канади у м. Монреаль, провінція Квебек, під керівництвом професорів John Kildea та Laurie J. Hendren в рамках проекту «Opal – Oncology Portal and Application» (онкологічний портал і мобільний додаток) в Медичному центрі університету, який є одним з найбільших медичних закладів Канади.
У ході стажування Антон займався розробкою «дружнього» прикладного інтерфейсу користувача, який дозволяє у зручний спосіб хворим на рак пацієнтам отримувати доступ до інформації про їх лікування. На офіційному сайті урядової канадської організації Mitacs опубліковано статтю про успішне стажування кременчуцького студента в McGill University: https://www.mitacs.ca/en/impact/cancer-patients-receive-easy-access-treatment-information.
В статті зазначається, що новий мобільний додаток є зручним та простим у користуванні, він допомагає підвищити якість інформаційної підтримки онкологічних пацієнтів у Монреальському Медичному центрі при Університеті Макгілл. Додаток, який носить назву проекту та наразі використовується в пілотному дослідженні, надає пацієнтам доступ до плану свого лікування, результатів лабораторних досліджень, часу призначення процедур та освітніх матеріалів, що відповідають специфіці захворювання. Керівник стажування професор John Kildea відзначає: «Стажування Антона у якості розробника у відділенні медичної фізики (McGill Medical Physics) нашого Медичного центру стало для нашої дослідницької команди величезною підтримкою. Створений ним розширений інтерфейс, який містить інформацію про пацієнтів, допоможе нам упорядкувати необхідні дані для медичних досліджень та дозволить пацієнтам дізнатися про стан їхнього здоров'я ще до зустрічі з лікарем, що заощадить час як пацієнтам, так і медичному персоналу. Зібрані дані дозволять провести дослідження порівняльної ефективності та визначити найбільш ефективні методи лікування пацієнтів. Це величезна допомога пацієнтам з онкологічними захворюваннями, які отримають можливість миттєвого доступу до своїх персональних даних з наданням лікарю проміжної інформації про ефективність лікування між відвідуваннями лікарень".
-
Стажування студента кафедри КІС за програмою Литовської Республіки
Студент групи КІ-16-2с Гладир А.А. з 1 вересня 2018 р. по 31 січня 2019 року (5 місяців) проходив стажування за програмою Литовської Республіки в Університеті прикладних наук (Alytaus Kolegija/University of Applied Sciences), м. Алітус, Литва.
Програма схожа на програму обміну Еразмус, але фінансування здійснюється урядом Литви та розрахована на 1 семестр (з 1 вересня по 31 січня). Студент за час навчання має отримати 30 академічних кредитів, які будуть перераховані в рідному університеті. Під час подачі заявки, студент обирає Литовський університет та дисципліни, які б він хотів прослухати (знову, у сумі має бути 30 академ. кредитів), але вибір дисциплін залежить від обраного університету, бо кожен університет має свій список предметів. Студент Гладир Антон обрав:
- PHP Programming;
- Databases;
- Basics of Programming;
- Business English;
- HTML Technologies;
- Computer Graphics.
Заняття для іноземних студентів відбуваються на англійській мові (однак, якщо є знання литовської мови, то можна ходити на заняття разом з литовськими студентами). Університет прикладних наук має два корпуси: головний та для IT-відділення. Будівлі нові, мають сучасні аудиторії та лабораторії.
2016 року в рамках програми академічного обміну професор кафедри комп`ютерних та інформаційних систем Гученко М.І. пройшов стажування в Інституті технології та бізнесу, м. Чеське Будейовіце, Чеська Республіка (Institute of Technology and Business in České Budějovice, http://www.vstecb.cz). Інститут є державним навчальним закладом. Готує бакалаврів та магістрів з економіки, машинобудування, будівництва, транспорту і логістики.
Стажування тривало три тижні (з 5-го до 25-го листопада 2016 року) і відбувалось на базі кафедри інформатики та природничих наук. В ході стажування Гученко М.І.:
- Ознайомився з організацією навчального процесу в інституті «Висока школа технічна і економічна», на кафедрі інформатики та природничих наук; ознайомився з навчальним планом та програмами дисциплін підготовки студентів за спеціальностями «Будівництво» та «Логістичні технології».
- Ознайомився з напрямами та результатами науково-дослідних робіт кафедри інформатики та природничих наук, зокрема з результатами досліджень з використання передових інформаційних технологій для організації ефективної роботи громадського транспорту у м. Чеське Будейовіце.
- Підготував та провів на кафедрі інформатики та природничих наук VSTE доповідь про напрями та результати науково-дослідних робіт кафедри комп'ютерних та інформаційних систем КрНУ.
- Ознайомився з організацією навчального процесу з підготовки студентів за міжнародною програмою мобільності студентів та викладачів «Erasmus».
- Відвідав лекцію з математики за міжнародною програмою «Erasmus» (лектор Mgr. Michaela Vargova, PhD, Словакія, тема «Differential Equations»).
- Підготував та провів лекцію з дисципліни Decision Making Theory на тему «Decisions and Linear Programming” за міжнародною програмою «Erasmus».
- Підготував разом з чеськими та українськими колегами до публікації у чеському фаховому науковому виданні спільну статтю з питань керування трафіком в комп'ютерних мережах.
З 5 по 16 листопада 2014 році викладачі кафедри к.т.н. доц. Славко О.Г., к.т.н. ст. викл. Костенко П.П. і к.т.н. доц. Мамчур Д.Г. представляли КрНУ у програмі «Відкритий світ» (“Open World”), яка фінансується Конгресом США, здійснюється Центром лідерства «Відкритий світ» при бібліотеці Конгресу США, адмініструється організацією Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils).
Програма «Відкритий Світ» спрямована на покращення взаєморозуміння і співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з питань освіти, місцевого самоврядування та лідерства. Програма «Відкритий світ» є єдиною програмою обмінів законодавчої гілки влади США й отримує щорічне фінансування від Конгресу США.
5-6 листопада 2014 року Славко О.Г., Костенко П.П. і Мамчур Д.Г. провели ряд зустрічей у м. Вашингтон і прослухали лекції науковців з Джорджтаунського та Нью-Йоркського університетів. На зустрічі з представниками сенаторів Джеффа Мерклі та Пітера ДеФазіо було обговорено особливості фінансування вищих навчальних закладів, організації вступних компаній ВНЗ США, побудови навчального процесу та існуючих шляхів обміну студентів між навчальними закладами штату Орегон та Полтавщини.
Наступний етап програми проходив з 7 по 16 листопада в м. Роузбург, штат Орегон. Основна програма проходила в коледжі Ампкуа і Університеті штату Орегон, де наші колеги провели ряд зустрічей в рамках обміну досвідом щодо питань побудови начальних курсів та програм, забезпечення механізмів мобільності студентів та академічних обмінів між КрНУ та Університетом штату Орегон, впровадження засобів електронної освіти, забезпечення агітаційної роботи при організації вступних компаній, фінансування навчального процесу та наукових досліджень.
В процесі дружніх переговорів обговорювались питання щодо можливості проведення спільних студентських відеоконференцій, дистанційного навчання викладачів, виконання сумісних навчальних розробок, обміну викладачами з метою підвищення їх кваліфікації, а також участі навчальних закладів програми «Відкритий світ» у науково-технічних заходах КрНУ імені М. Остроградського.
В 2014 році в рамках бюджетної програми 2201250 «Навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників за кордоном» стажування в Університеті м. Монс (Бельгія) проходила Слабченко Олеся Олегівна, аспірант кафедри комп’ютерних та інформаційних систем.
Стажування проходило в Університеті м. Монс (UMONS) на Політехнічному факультеті (FPMs), який є одним із провідних політехнічних вищих навчальних закладів Бельгії, а також найстарішим вищим навчальним закладом м. Монс і першою інженерною школою Бельгії. Олеся Слабченко була закріплена за кафедрою математики та операційних досліджень інженерного факультету Університету Монсу під керівництвом завідуючого кафедрою професора Марка Пірло та викладача Ксав’єра Сібера.У перші дні перебування в Університеті Монсу вона зробила доповідь про напрями наукової діяльності, розробки й експериментальні дослідження, що дозволило визначити подальші пріоритетні напрямки співпраці як під час перебування в університеті, так і після закінчення терміну стажування у формі співробітництва між викладачами кафедр.
У рамках програми МОНмолодьспорту «Щодо навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном», з 15 лютого по 15 березня 2012 року, викладачка кафедри комп'ютерних та інформаційних систем Славко О.Г. проходила стажування в Інституті динаміки і коливань Технічного університету м. Брауншвайг, Німеччина.
На початку стажування було зроблено оглядове ознайомлення зі структурою Інституту, короткий огляд напрямів і тематики досліджень в Інституті, прослухано презентацію лабораторії моделювання мікроруху, ознайомлення з програмним і апаратним обладнанням даної лабораторії. Славко О.Г. було виділено робоче місце в одному з кабінетів. Протягом деякого часу після початку стажування Славко О.Г. була зроблена доповідь щодо її наукових досліджень, проведених в КрНУ, з метою визначення подальшого напрямку співпраці з Інститутом динаміки і коливань. Проводилось ознайомлення з програмним продуктом, розробленим в Інституті динаміки і коливань, зокрема для моделювання динамічних систем, і виконувалась реалізація в ньому розроблених Славко О.Г. методів компенсації зовнішніх впливів на динамічні системи в умовах невизначеності та нестаціонарності.
Дане стажування є однією з форм співпраці між КрНУ імені Михайла Остроградського та Інститутом динаміки і коливань Технічного університету м. Брауншвайг.
З 16.10.2011 по 27.10.2011 аспірант каф. КІС Костенко П.П. і викладач каф. КІС Мамчур Д.Г. у складі делегації Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського брали участь у східноєвропейській літній школі та міжнародній конференції молодих науковців OWD’2011. Запрошення надіслав проректор з міжнародних зв'язків Сілезького технологічного університету, проф. Єжи Рутковськи. Відповідно до правил програми, витрати під час перебування у Польщі фінансувалися за рахунок Польського Міністерства науки та вищої освіти.
Відкриття літньої школи відбулося у конференц-залі факультету Електричної інженерії (Faculty Board Hall).
На зустрічі були присутні: декан та керівництво факультету, заступник Міністра науки та вищої освіти Республіки Польща, представники кафедри Мехатроніки на чолі з завідувачем проф. Кшиштофом Ключинським.
В рамках пленарного засідання учасники заслухали дві лекції: доктора Марека Кціука "Виконавчі механізми зі сплаву з запам’ятовуванням форми" та доктора Войцеха Бурліковського "Застосування формалізму Гамільтона у електромеханіці".
Після пленарного засідання відбулися екскурсії лабораторіями факультету автоматичного управління, електроніки та комп’ютерних наук – "Літальна віртуальна лабораторія" та "Лабораторія мобільних роботів". Було продемонстровано обладнання – стаціонарні та пересувні тренажери з управління літаками та гелікоптерами, а також системи контролю та керування польотами на моделях літаків, гелікоптерів та мобільних роботів.
Також делегацією було відвідано лекцію проф. Барбари Сколуд у новій 3D-лабораторії університету на тему "3D технології у навчанні інженерів". У створені лабораторії приймали участь 150 науковців факультету Механічної інженерії, розроблено 200 додатків, проект тривав 30 місяців, на його виконання було затрачено 160 000 годин та витрачено 3 000 000 євро. В рамках лекції було проведено демонстрацію розроблених додатків, після чого відбулась дискусія за тематикою доповіді.
Відбулася зустріч з Віце-Ректором з міжнародних зв’язків проф. Єжи Рутковськи та завідувачем кафедри мехатроніки проф. Кшиштофом Ключинськи у конференц-залі (Senate Hall) факультету гірничої справи та геології. В рамках зустрічі відбулася презентація Сілезького технологічного університету та делегацій учасників літньої школи. Після цього учасники заслухали лекцію д-ра Ричарда Наконечного (архітектурний факультет) "Архітектура старого міста у Кракові та Бєльсько-Бялій".Після завершенню лекції учасники літньої школи мали змогу зробити декілька фото на пам`ять у конференц-залі університету.
Після закриття літньої школи розпочалася міжнародна конференція молодих науковців OWD’2011. В рамках конференції функціонувало п’ять секції за тематичними напрямами. Дмитро Мамчур представив доповідь на тему: "Діагностика асинхронних двигунів на основі аналізу спектру миттєвої потужності", а Павло Костенко - доповідь на тему: "Оптимізація синтаксису SQL-запитів на основі локальної моделі контрольованого процесу".
Після закінчення конференції було проведено нараду експертів з приводу присудження нагород учасникам конференції. Після перерви відбулося пленарне засідання молодих експертів, на якому заслухали лекції молодих польських науковців. Після засідання відбулася церемонія нагородження.
15-го грудня 2022 року ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського професор Михайло Загірняк/Professor Mykhaylo Zagirnyak та президент і віце-канцлер Лестерського університету професор Нішан Канагараджа/Professor Nishan Canagarajah підписали меморандум про співпрацю. Британський університет став партнером КрНУ в межах реалізації міжнародної ініціативи «Єднання». Від кафедри КІЕ у професійних дискусіях та узгодженнях планів співробітництва протягом п’яти місяців приймав участь Дмитро Мамчур, к.т.н., університетський менеджер проекту Erasmus+ dComFra, доцент кафедри.
Від 17 травня 2022 року запрацював новий освітній проєкт, завдяки якому студенти КрНУ після завершення навчання зможуть отримати одразу два дипломи – український та польський. Проєкт базується на співпраці двох ЗВО – Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Бидгощського університету економіки (Польща).