Теми НДР

  1. НДР, що виконуються на кафедрі у межах робочого часу викладача
  2. НДР за рахунок коштів замовників послуг
  3. НДР за кошти державного бюджету

 

ПЕРЕЛІК

НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ

виконаних викладачами кафедри у межах робочого часу викладача

2023-2024 н.р.

Кафедра

Тема, науковий керівник, шифр теми

Науковий результат та його значущість

Комп’ютерної інженерії та електроніки

1. Методи та засоби генерування, індикації та визначення параметрів фізичних полів технічних та біологічних об’єктів
(доц. Мосьпан Д. В., доц. Юрко О. О.)

0123U105240

Дослідження зміни робочої частоти від фазового неузгодження системи ФАПЧ в ультразвукових медичних апаратах. 
Побудова математичної моделі та отримання математичних розрахунків, що дозволяють визначити залежність зміни частоти та частотної неузгодженності. 
Використання подібної системи ФАПЧ за рахунок прямого перетворення фазового зсуву на зміни частоти дозволяє мінімізувати тривалість перехідних процесів і забезпечити збільшений діапазон утримання резонансного режиму при дії різних дестабілізуючих факторів.

2. Бортовий тренажерний програмно-апаратний біометричний комплекс для польотного моніторингу та аналізу психофізичного стану пілота 
(проф. Гученко М. І. )

0123U105058

−    Вдосконалено методику побудови медичного обладнання використовуючи прийоми IoT та WEB-орієнтовані технології.
−    уперше розроблено прототипи стаціонарного та мобільного рішень для реалізації методу збору та структурування біометричних показників пілота літального апарату для визначення фізичного та психоемоційного станів під час тренувальних польотів.
−    вперше розроблено схемотехнічну частину інформаційної системи збирання біометричних показників пілота літального апарату на основі ESP32.

3. Синтез пояснимих моделей класифікації авторів думок на основі інтелектуального аналізу стилометричних та сентиментальних особливостей повідомлень чатів соціальних медіа
(доц. Сидоренко В. М., асп. Чижмак Г. С.)

0123U105189

Аналіз і синтез пояснимих моделей класифікації авторів думок на основі інтелектуального аналізу стилометричних та сентиментальних особливостей повідомлень чатів соціальних медіа у вигляді моделей машинного навчання.
Розробка універсального програмного прототипу, здатного виконувати задачу автоматичної класифікації автора думки (в реальному і близькому до реального часі) щодо його приналежності певному поведінковому сегменту, характерному для гомогенних груп певного соціального медіа (Instagram, TikTok тощо) шляхом аналізу коротких текстових повідомлень.

4. Аналіз і синтез пояснимих моделей ідентифікації онлайн-ботів соціальних медіа на основі машинного навчання
(доц. Сидоренко В. М., асп. Попов Є. Ю.)

0123U105191

Аналіз і синтез моделей ідентифікації онлайн-ботів соціальних медіа на основі машинного навчання, які відповідають вимогам пояснимості (explainable artificial intelligence).
Розробка універсального програмного прототипу, здатного виконувати задачу автоматичної ідентифікації бота (в реальному і близькому до реального часі) певного соціального медіа на (Instagram, TikTok, Facebook тощо) шляхом аналізу метаданих користувачів та контента, який вони генерують.

5. Оптимальні обчислювальні моделі конволюцій і деконволюцій спектрів цифрових сигналів як складова математичного та алгоритмічного забезпечення комп'ютеризованих систем моніторинга електромеханічного обладнання.
(доц. Сидоренко В. М.)

0123U105195

Розробка математичних моделей обчислювального процесу складових сигналів струму, напруги та миттєвої потужності як основа для алгоритмічного, математичного і програмного забезпечення комп’ютеризованих комплексів для моніторингу електромеханічного обладнання.

6. Моделювання процесу розмінування українських територій за допомогою роботизованих комплексів 
(доц. Кухаренко Д. В., Вадурін К.О.)

0123U105059

Аналіз сучасних пристроїв для розмінування. Розробка алгоритмів розмінування. Розробка теоретичної частини. Запропонування конструкції дрону.
Значущість – для розмінування українських територій.

7. Розробка системи класифікації та кодування постів спостереження за станом атмосферного повітря
(проф. Перекрест А. Л., Вадурін К.О.)

0123U105056

Розробка удосконаленої системи кодування, що базується на дійсних нормативних документах та є достатньо унікальною для застосування у якості ідентифікатору конкретного пункту спостереження у базі даних.

8. Модель корпоративної мережі базованої на технологіях інтернету речей підприємства з екологічних досліджень
(проф. Перекрест А. Л., Вадурін К.О.)

0123U105054

Використання технологій IoT при проєктуванні програмно-апаратної інформаційної системи у вигляді комп’ютерної мережі у середовищі Cisco Packet Tracer. Розподіл IP адрес між локальним обладнанням, що є основою подальшої розробки програмного забезпечення для розподілених обрахунків на серверних потужностях.

9. База даних для зберігання показників стану атмосферного повітря з дослідних станцій комунального підприємства
(проф. Перекрест А. Л., Вадурін К.О.)

0123U105055

Створення структурованої бази даних згідно з системою класифікації та кодування, та реєстру постів спостереження, що дозволяє зберігати великі об’єми даних про стан повітря з станцій та постів спостережень в одному просторі, швидко отримувати доступ до збережених показів, буду-вати графіки в межах різних проміжків часу досліджень з різними інтервалами усереднення даних.

10. Розробка мікроконтролерного пристрою Інтернету речей для іонізації та очищення повітря у приміщенні
(проф. Перекрест А. Л., Вадурін К.О.)

0123U105053

Заплановано створення WEB-керованого мікроконтролерного пристрою та методу очищення та іонізації повітря за допомогою нього, що має підвищити рівень чистоти аудиторного приміщення та запобігати поширенню шкідливих бактерій та вірусів.

11. Програмно-технічне рішення Інтернету речей для моніторингу теплового та газового мікроклімату побутового приміщення
(проф. Перекрест А. Л., Вадурін К.О.)

0123U105052

Розробка методу побудови пристроїв Інтернету речей на базі контролерів Atmega328p та ESP8266 в лабораторних умовах кафедри КІЕ. Розробка методу теплового та газового моніторингу стану мікроклімату побутового приміщення.

12. Розробка «Розумної платформи» для розмінування на базі мікроконтролерів Atmega328 та ESP8266
(проф. Перекрест А. Л., Вадурін К.О.)

0123U105057

Розробка моделі платформи для розмінування на базі контролерів Atmega328 та ESP8266. Розробка методу розмінування за допомогою створеної платформи.

 

2022-2023 н.р.

Кафедра

Тема, науковий керівник, шифр теми

Науковий результат та його значущість

Комп’ютерної інженерії та електроніки

1. Розробка мобільного додатку для визначення ресурсу асинхронного двигуна за індукцією його магнітного поля

(ст. викл. Чорна О.А.)

0122U201368

Розробка мобільного додатку для визначення ресурсу асинхронного двигуна за індукцією його магнітного поля

2. Методи та засоби генерування, індикації та визначення параметрів фізичних полів технічних та біологічних об’єктів

(доц. Мосьпан Д.В., доц. Юрко О.О.)

0122U201367

Використання функцій Гауса для апроксимації біологічних сигналів. Удосконалення алгоритму апроксимації біологічних сигналів несиметричними функціями Гауса для збереження діагностично важливої інформації.

3. Методи та засоби генерування, індикації та визначення параметрів біологічних об’єктів

(доц. Кухаренко Д.В., асист. Вадурін К.О.)

0122U201418

Система 3D візуалізації пухлин головного мозку людини. Удосконалення математичної моделі виділення областей рівнів яскравості, що відповідають пухлинам на МРТ-зрізах для підвищення точності відтворення 3D-моделей пухлин.

4. Метод підвищення ефективності генерації псевдовипадкових послідовностей для потокового шифрування даних

(проф. Перекрест А.Л., асп. Лисенко Д.В., асист. Вадурін К.О.)

0122U201419

Очікуваний результат – розробка нового методу отримання підмножини нелінійних булевих функцій зворотного зв’язку, що забезпечують максимальний період  повторення  його станів.

Значущість – результати роботи можуть бути застосовані для підвищення ефективності захисту інформації в комп’ютерних системах, швидкісних кабельних та бездротових каналах передачі даних комп’ютерних мереж, системах мобільного зв’язку.

5. Дослідження системи керування автономним рухом мобільного об’єкта на основі алгоритмів нейромережевого керування

(доц. Мамчур Д.Г.)

Апробація на основі експериментального зразка розроблених алгоритмів керування режимами руху автономного об’єкта, підтвердження їх ефективності

 

2021-2022 н. р.

Кафедра

Тема, науковий керівник, шифр теми

Науковий результат та його значущість

Комп’ютерної інженерії та електроніки

1. «Методи та засоби синтезу коригувальних інструкцій інтелектуальною системою підтримки прийняття рішень»

(проф. Гученко М.І.)

4/21-КІЕ

0121U113592

Методи та засоби синтезу в реальному часі інструкцій з виправлення помилок курсанта бортовою інтелектуальною системою підтримки прийняття рішень пілотажного тренажера, які дозволять зменшити час та підвищити якість підготовки пілотів.

2. «Методи та засоби ефективної взаємодії hard & soft skills при вирішенні завдань енергетичного моніторингу в промисловості та муніципалітетах »

(проф. Перекрест А.Л.)

5/21-КІЕ

0121U113987

Методи і засоби побудови систем енергетичного моніторингу для підвищення енергоефективності промислових та муніципальних об’єктів.

3. Розробка мобільного Android-додатку «Віртуальний лабораторний комплекс для вивчення теоретичних основ побудови та аналізу електромеханічних систем»

(ст.викл. Чорна О.А.)

6/21-КІЕ

0122U000029

Математичні моделі, програмний код та інструкція користувача мобільного Android-додатку, що включає 4 лабораторні віртуальні комплекси для вивчення теоретичних основ побудови та аналізу електромеханічних систем.

 

2020-2021 н. р.

Кафедра

Тема, науковий керівник, шифр теми

Науковий результат та його значущість

Комп’ютерних та інформаційних систем

1. Інформаційна модель пілотажного тренажера

(проф. Гученко М.І., ст. викл. Бельська В.Ю., ст. викл. Юдіна А.Л., ас. Сохін Н.Л.)

27/20-КІС

Комплексні пілотажні тренажери класу FFS (Full Flight Simulators) на сьогодні стають основним засобом льотної підготовки, оскільки порівняно з реальним вертольотом забезпечують дуже суттєву економію ресурсів, екологічність та безпеку тренувань, мають розширені дидактичні можливості. Однак, по суті, тренажер є комп’ютерним симулятором в якому фізична реальність підмінюється віртуальною. Тому успішність тренувань залежить від ступеня адекватності інформації про польотні параметри, які надає тренажер пілоту (адекватності інформаційної моделі тренажера). 

Метою роботи є порівняльний аналіз інформаційних моделей вертольоту та тренажера, виявлення неадекватностей інформаційної моделі тренажера та визначення можливих шляхів їх усунення, що дозволить покращити якість підготовки пілотів та підвищити рівень безпеки польотів.

2. Методи й засоби сентимент-аналізу текстового контенту в задачах інформаційного моніторингу соціальних медіа

(доц. Сидоренко В.М.)

28/20-КІС

Одним з найважливіших видів інформації, яку можна отримати з соціальних медіа, зокрема соціальних мереж, є сентимент-компонента наявних там даних. Це інформація щодо настрою і емоцій користувачів, які відправляють повідомлення або залишають коментарі. Маючи в своєму розпорядженні цю інформацію можна вдосконалити існуючі моделі інформаційного моніторингу та впливу в соціальних мережах.

Метою роботи є підвищення ефективності інформаційного моніторингу соціальних медіа за рахунок вдосконалення методів та засобів сентимент-аналізу неструктурованого контенту, що входять до складу відповідної інформаційної технології.

Електронних апаратів

Методи та засоби генерування, індикації та визначення параметрів фізичних полів технічних та біологічних об’єктів

(доц. Мосьпан В.О.)

31/20-ЕА

Методи вдосконалення існуючих мобільних систем самоаналізу стану пацієнта з використанням бездротових технологій. Обумовлені принципи побудови носимих мобільних пристроїв безперервного моніторингу стану серцево-судинної системи людини.

(к.т.н., доц., Мосьпан Д.В., к.т.н., доц. Фомовський Ф.В., к.т.н., доц. Фомовська О.В.)

Моделювання поверхневої гемангіоми для підвищення точності контурної обробки тривимірного об’єкту. Підвищення ефективності хірургічного лікування поверхневої гемангіоми.

(к.т.н., доц., Кухаренко Д.В., к.т.н., доц., Юрко О.О.).

Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій

1. Інформаційно-аналітичне забезпечення для аналізу енергетичниго балансу будівель

(доц. Перекрест А.Л., асист. Кущ-Жирко М.О.)

9/20-АКІТ

Модель енергетичного балансу будівлі за базисом 5R1C. Підвищення інформативності та достовірності ідентифікації процесів в будівлях.

2. Розробка експериментального зразка системи керування режимами роботи асинхронного двигуна з дефектами з функцією оптимізації енергоефективності

(доц. Мамчур Д.Г., асп. Яцюк Р.П.)

10/20-АКІТ

Створення лабораторного екземпляру установки з керування режимами роботи асинхронного двигуна з дефектами на базі відлагоджувальної плати Microchip.

 

4. Розробка програмного забезпечення системи визначення залишкового ресурсу компонентів асинхронного двигуна на основі методів машинного навчання

(доц. Мамчур Д.Г., Гусач С.С.)

11/20-АКІТ

Обґрунтування виборів методів машинного навчання для задач визначення залишкового ресурсу елементів асинхронних двигунів.

Підвищення достовірності визначення залишкового ресурсу елементів асинхронних двигунів.

 

2019-2020 н. р.

Кафедра

Тема, науковий керівник, шифр теми

Науковий результат та його значущість

Електронних апаратів

Методи та засоби генерування, індикації та визначення параметрів фізичних полів технічних та біологічних об’єктів

(доц. Мосьпан В.О.)

27/19-ЕА

Удосконалення математичної моделі контролю адекватності процесу гемодіалізу. Скорочення часу проведення процедури перитонеального гемодіалізу та обґрунтування можливості використання мобільного апарату «штучна нирка».

Метод передопераційного планування для гетеротерапії: підвищення точності розрахунків моделювання хірургічного втручання корекції окорухових м’язів. Визначення найменш травматичного шляху хірургічного доступу до окорухових структур людини.

Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій

1. Інформаційно-аналітичне забезпечення комп’ютеризованої системи енергетичного моніторингу цивільних будівель

(доц. Перекрест А.Л.)

7/19-АКІТ

Систематизація даних щодо енергоспоживання будівель дозволяє дослідити процеси з позицій ефективного використання енергоресурсів для забезпечення комфортних умов.

Отримані результати слугують основою для створення прикладних інформаційних рішень для муніципального енергоменеджменту.

2. Комп’ютеризована система аналізу режимів опалення будівель з централізованим теплопостачанням

(доц. Перекрест А.Л.)

8/19-АКІТ

Математичну модель систем теплопостачання з різними схемами теплових пунктів. Підвищення інформативності ідентифікації систем опалення за рахунок порівняльного аналізу різних структур їх моделей

3. Класифікація підходів до оцінки ефективності технічних систем

(доц. Перекрест А.Л., асп. Чеботарьова Є.О.)

9/19-АКІТ

Систематизовано існуючі методи та підходи до оцінки та аналізу ефективності технічних систем з урахуванням особливостей систем енергозабезпечення будівель.

4. Експериментальні дослідження ефективності методів компенсації впливу дефектів асинхронних двигунів на їх енергетичні параметри

(доц. Мамчур Д.Г.)

11/19-АКІТ

Розробка експериментального зразка системи керування режимами роботи асинхронного двигуна з пошкодженнями з компенсацією впливу несиметрії на енергетичні показники.

Розробка і впровадження програмних рішень щодо алгоритму компенсації несиметрії асинхронного двигуна на енергетичні показники на основі відлагоджувальної плати Microchip.

 

2018-2019 н. р.

Кафедра

Тема, науковий керівник, шифр теми

Науковий результат та його значущість

Електронних апаратів

1. Методи та засоби генерування, індикації та визначення параметрів фізичних полів технічних та біологічних об’єктів.

(доц. Мосьпан В.О.)

22/18-ЕА

Методи та засоби біологічного скрінінгу біомаркерів організму людини. Діагностування захворювань за допомогою біологічного скрінінгу біомаркерів організму людини.

Моделювання шлунково-кишкового тракту людини та його патології. Планування оперативних втручань до шлунково-кишкового тракту людини.

 

2017-2018 н. р.

Кафедра

Тема, науковий керівник, шифр теми

Науковий результат та його значущість

Електронних апаратів

1. Методи та засоби генерування, індикації та визначення параметрів фізичних полів технічних та біологічних об’єктів

(к.т.н., доц., Мосьпан В.О.)

26/17-ЕА

Методи та засоби діагностування захворювань за допомогою експрес-аналізу біологічної рідини. Побудова віртуального приладу діагностування за допомогою експрес-аналізу біологічної рідини.

Методи та засоби нейролінгвістичного впливу на людську поведінку. Розвиток систем ергатичного типу.

Імітаційне моделювання акустичного кардіосигналу. Діагностика порушень роботи серцево-судинної системи.

Системи функціональної діагностики стану шлунково-кишкового тракту. Розробка структури системи діагностування ШКТ та стравоходу.

Моделювання роботи комплексу очних м’язів людини. Передопераційне планування косоокості.

Моделювання деформацій хребта. Створення системи діагностики і прогнозування викривлення хребта людини.

Комп’ютерних та інформаційних систем

1. Методи й засоби сентимент-аналізу неструктурованого контенту в задачах інформаційного впливу в соціальних мережах.

(доц. Сидоренко В.М.)

30/17-КІС

Одним з найважливіших видів інформації, яку можна отримати з соціальних мереж, є сентимент-компонента наявних там даних. Це інформація щодо настрою і емоцій користувачів, які відправляють повідомлення або залишають коментарі. Маючи в своєму розпорядженні цю інформацію можна вдосконалити існуючі моделі інформаційного впливу в соціальних мережах.

Метою роботи є підвищення ефективності інформаційного впливу в соціальних мережах за рахунок вдосконалення методів та засобів сентимент-аналізу неструктурованого контенту, що входять до складу відповідної інформаційної технології.

Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій

1. Енергоресурсозбереження у регульованих електроприводах змінного струму при виникненні пошкоджень електричних двигунів

(доц. Мамчур Д.Г.)

10/17-АКІТ

Методи ефективного керування електроприводом змінного струму на основі ідентифікації пошкоджень електродвигунів. Реалізація енерго- та ресурсозберігаючих режимів функціонування систем електропривода.

2. Розробка інформаційно-аналітичного інструментарію оцінки ефективності рішень з термомодернізації муніципальних будівель

(доц. Перекрест А.Л.)

9/17-АКІТ

Удосконалення методу дисконтованого аналізу ефективності впровадження проектів термомодернізації будівель. Спрощення процесу прийняття рішень при впроваджені енергозберігаючих технологій в системи енергозабезпечення цивільних будівель.

 

ПЕРЕЛІК

НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ

виконаних викладачами кафедри за кошти замовників послуг

№ п/п

Назва НДР, номер державної реєстрації, категорія роботи

Строки виконання

Керівник, відповід. виконавець

Обсяг фінансув., грн.

Результати

8. Договір 564/23 - КІЕ - КП «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» «Проведення аналізу стану системи відеоспостереження та існуючого обладнання систем безпеки, надання консультацій щодо її подальшого розвитку та модернізації в умовах можливих блекаутів, виконання монтажних робіт та налаштування» Початок - 04.12.2023 р. Закінчення -  
15.12.2023 р. 
Доц. Мосьпан Д.В. 7 500 Проведення аналізу стану системи відеоспостереження та існуючого обладнання систем безпеки, надання консультацій щодо її подальшого розвитку та модернізації в умовах можливих блекаутів, виконання монтажних робіт та налаштування

7.

Договір 543/22 - КІЕ - КП «НДЦ» «Адміністрування програмного забезпечення, а саме: інформаційні послуги з автоматизації процесу збору, передачі, обробки, збереження та відображення даних з газоаналізаторів ПМЕЛ»

Початок - 30.11.2022 р. Закінчення - 28.02.2023 р.

Проф. Перекрест А.Л.

49 900

Реалізовано та протестовано програмні модулі для автоматизації процесу збору, передачі, обробки, збереження та відображення даних з газоаналізаторів пересувної муніципальної екологічної лабораторії

6.

Договір 538/22 – КІЕ – КП «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» «Проведення аналізу стану локальної комп’ютерної мережі підприємства та існуючого телекомунікаційного обладнання, надання консультацій щодо її подальшого розвитку та модернізації, виконання монтажних робіт та налаштування»

Початок - 21.11.2022 р. Закінчення - 10.12.2022 р.

Доц. Мосьпан Д.В., доц. Юрко О.О.

14 400

Проведено аналіз стану локальної комп’ютерної мережі підприємства та існуючого телекомунікаційного обладнання

5.

Договір № 1669 «Інформаційно-консультаційні послуги щодо дослідження ефективності використання енергетичних ресурсів у теплосиловому цеху ПрАТ ПГЗК»

Початок - 14.08.2020 р. Закінчення - 31.12.2021

Проф. Загірняк М.В., доц. Перекрест А.Л.

120 000

Розраховано техніко-економічні показники окремих заходів та надано пропозиції по черговості їх реалізації, розроблено пропозиції щодо вдосконалення технічного і комерційного обліку енергоресурсів, розраховано узагальнені показники енергоспоживання теплосилового цеху для енергетичного паспорту. Запропоновані складові цифрової трансформації у вигляді системи підготовки та збереження даних, системи аналізу даних, системи документообігу, автоматизованих систем відпуску теплової енергії, засобів підвищення кваліфікації персоналу.

4.

Науково-дослідна робота за рахунок організацій - замовників послуг «Послуги з науково-технічного аналізу енергоспоживання будівель центру культури та дозвілля с. Пришиб та Піщанської гімназії №1» № 453/19-АКІТ-УАІЕ, 2019 р.

Початок - 18.11.2019 р. Закінчення - 18.12.2019 р.

доц. Перекрест А.Л.

8 400

Проаналізовано обсяги споживання ПЕР з відповідним аналізом отриманих результатів; проведено порівняльний аналіз питомих витрат енергоресурсів на об’єкті енергетичного обстеження з встановленими нормами із енергозбереження, чинними на території України; проведено енергетичне обстеження дійсного стану системи освітлення; розрахунково величини основних видів втрат теплової енергії на досліджуваному об’єкті з метою визначення напрямків впровадження першочергових енергозберігаючих заходів; проведено розробку енергозберігаючих заходів з економії ПЕР та їх розрахункове обгрунтування

3.

Договір № 1854/344/16

«Технічне переоснащення теплових вузлів будівель ПрАТ «ПГЗК». Техніко-економічне обгрунтування»

Початок - 20.07.2016 р. Закінчення - 20.03.2017 р.

Проф. Загірняк М.В., доц. Перекрест А.Л.

59 712

Проведено аналіз теплових навантажень споживачів комбінату, встановлено структуру розподілу теплових навантажень 226 будівель за температурою внутрішнього повітря. Для чотирьох окремих будівель виконано інструментальні дослідження роботи їх теплових вузлів, проведено розрахунки енергопотреби для їх опалення за укрупненими показниками та розгорнутою методикою, розроблено принципові схеми та кошторисну документацію технічних рішень для переоснащення теплових вузлів будівель відповідно до сучасних нормативних вимог на основі принципу погодного регулювання теплоспоживання. Для підвищення рівня безпеки людей та приведення до оптимального рівня споживання енергоресурсів при експлуатації будівель комбінату розроблено загальні технічні рішення автоматизованої системи моніторингу та віддаленого керування теплоспоживанням будівель комбінату. Проведено розрахунки комерційної привабливості пропонованих технічних рішень дисконтованим методом з використанням показників економічної ефективності.

2.

Підготовка документації на інтерактивну систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів будинками бюджетної сфери м. Кременчук та її тестування

Шифр – 340/16-«САУЕ−МВиконком»

Початок - 15.06.2016 р. Закінчення - 31.12.2016 р

Проф. Чорний О.П., доц. Перекрест А.Л.

8 000

Підготовлено технічну та робочу документацію по системі, проведено навчання персоналу роботі із системою

1.

Розробка інтерактивної системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів будівель бюджетної сфери м. Кременчук

РК № 313/15-САУЕ

Шифр – 313/15-«САУЕ−МВиконком»

Початок - 1.04.2015 р. Закінчення - 31.08.2015 р

Проф. Чорний О.П., доц. Перекрест А.Л.

52 000

Розроблено та реалізовано основні складові системи моніторингу: розроблено інструкцію щодо встановлення програмного забезпечення; розроблено форми сторінок системи моніторингу для користувачів з різними правами доступу

 

 

ПЕРЕЛІК

НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ

виконаних викладачами кафедри за кошти державного бюджету

п/п

Назва НДР, номер державної реєстрації, категорія роботи

Строки виконання

Керівник, відповід. виконавець

Обсяг фінансув., грн.

Результати

3.

Енергетичний моніторинг споживання та ефективності використання енергетичних ресурсів в комунальній енергетиці

РК №0116U004580

Шифр – 36 ДП(16-17)ЕМА-САУЕ

Початок - 1.01.2016 р. Закінчення - 31.12.2017 р.

Проф. Чорний О.П., доц. Перекрест А.Л.

згідно із запитом:

900 000

Сформульовано комплексний підхід до реалізації завдань споживання та використання енергоресурсів при функціонуванні об’єктів житлово-комунального господарства в розрізі проблематики енергоресурсозбереження. Запропоновано концепцію створення web-орієнтованих, інтерактивних систем енергетичного моніторингу цивільних будівель, що дозволяють виконувати порівняльний аналіз режимів споживання та використання енергетичних ресурсів при функціонуванні об’єктів комунальної енергетики. Запропоновані рішення систем енергомоніторингу муніципальних будівель дозволяють автоматизувати процеси створення, зберігання та передачі обліково-звітної документації про енергоспоживання об’єктами за різними видами енергоресурсів. Пропоновані рішення удосконалюють існуючу нормативну технологію енергетичної паспортизації та сертифікації муніципальних об’єктів за рахунок визначення поточних, з точністю до години, показників енергетичної ефективності, що приведені до нормативних умов певної кліматичної зони. Розроблені web-орієнтовані, програмно-технічні рішення дозволять підвищити інформативність роботи розподілених по території цивільних будівель, прогнозувати режими їх роботи та включають рекомендації щодо зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів при їх використанні.

2.

Енергоресурсозберігаючі технології управління теплоспоживанням будівель навчальних закладів

РК №0115U002527

Шифр – 34ДП(15-16)САУЕ

Початок - 1.01.2015 р. Закінчення - 31.12.2016 р.

Проф. Родькін Д.Й., доц. Перекрест А.Л.

згідно із запитом: 404 000

отримано:

162 340

Сформульовано комплексний підхід до енергоресурсозбереження в системах теплоспоживання цивільних будівель. Запропоновані енергофективні технології і синтезовані закони керування виконавчими механізмами на їх основі надають можливість економного і оперативного керування тепловою потужністю систем опалення цивільних будівель, що забезпечить отримання економічного ефекту у вигляді зменшення сплат за спожиту теплову енергію та економію інвестиційних ресурсів для підтримки та розвитку мереж теплопостачання. Розроблені web-орієнтовані, програмно-технічні рішення дозволять підвищити інформативність роботи розподілених по території цивільних будівель і прогнозувати їх режими роботи, а також на основі даних про теплоспоживання за попередні опалювальні сезони раціонально планувати добові і годинні режими функціонування джерел теплової енергії.

1.

Методи і засоби поліпшення якості обслуговування потоків даних на основі локальної моделі керованого процесу

РК № 0113U602175c

Шифр – 27СД/13-КІС

Початок - 1.01.2013 р. Закінчення - 31.12.2015 р.

Проф. Гученко М.І., проф. Луговой А.В., доц. Славко О.Г., ст. викл. Костенко П.П.

згідно із запитом: 390 000

отримано:

279 005

Розроблено метод синтезу математичних моделей процесів передачі мережевих даних, що описуються диференціальними рівняннями n-го порядку, який полягає у створенні керувального впливу, еквівалентного дії невідомих вхідних впливів на об’єкт керування, та дозволяє синтезувати керування об’єктом у реальному часі в умовах параметричної невизначеності та нестаціонарності процесів передачі даних. Розроблено метод параметричної ідентифікації математичних моделей процесів передачі мережних даних, що описуються диференціальними рівняннями n-го порядку, який полягає у використанні локальної моделі об’єкта керування для ідентифікації параметрів глобальної моделі, та дозволяє звести задачу ідентифікації в умовах невідомих вхідних впливів до задачі ідентифікації при відомих вході та виході об’єкта, що забезпечило значно меншу похибку ідентифікації в порівнянні з іншими відомими методами ідентифікації параметрів. Удосконалено метод адаптивного превентивного відкидання пакетів (ARED) за рахунок введення коригувального параметру при визначенні середньої довжини черги в буфері маршрутизатора на основі аналізу умови лінійної стабільності черги та динамічного налаштування максимальної ймовірності втрат пакетів, що дозволяє підвищити швидкість передачі даних в каналі зв’язку в умовах виникнення перевантажень при забезпеченні QoS. Розроблено інформаційну технологію забезпечення QoS на рівні стеку протоколів TCP/IP із використанням параметричної ідентифікації на основі локальної моделі керованого процесу передачі даних в умовах параметричної невизначеності та нестаціонарності, що дозволяє підвищити ефективність керування передачею даних у комп’ютерних мережах.