Відкрите заняття «Професійна іноземна мова в ІТ»
Відкрите заняття з навчальної дисципліни
«Професійна іноземна мова в ІТ»
Постійне удосконалення методики викладання навчальних дисциплін, передбачених навчальними планами Кременчуцького національного університету відповідно до законодавства України, повинно супроводжуватися педагогічним контролем і, насамперед, проведенням відкритих занять. Відкриті заняття є невід’ємним елементом методичної діяльності науково-педагогічного працівника.
Саме тому 20 листопада 2023 року відбулося фінальне практичне заняття з навчальної дисципліни «Професійна іноземна мова в ІТ», яка викладається для здобувачів спеціальності 123 – «Комп’ютерна інженерія», освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Викладачами навчальної дисципліни є к. т. н., доцент Дмитро МАМЧУР (англійська мова) і д. е. н., проф. Вікторія ДРУЖИНІНА (польська мова).
У відкритому практичному занятті взяли участь завідувач кафедри КІЕ, д.т.н., проф. Андрій ПЕРЕКРЕСТ, Senior JavaScript developer, UX master Redd Technologies (Канада), випускник кафедри, магістр спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» ОП «Кіберфізичні системи та смарт-технології», аспірант другого року навчання за спеціальністю 073 «Менеджмент» Валерій ДРУЖИНІН. Завданням фінального практичного заняття було перевірити набуті здобувачами вищої освіти денної форми навчання знання з лексики, фонетики, морфології польської/англійської мови, навичок перекладу з польської на українську і навпаки в сфері професійної діяльності здобувачів, а також подати основні аспекти наукового дослідження за обраними темами у вигляді презентаційного матеріалу двома мовами (польською і англійською).
На занятті було представлено кращі презентаційні матеріали наукових досліджень здобувачів. Змістовні відповіді на запитання надавалися як англійською, так і польською мовами. Це ще раз підкреслює про необхідність використання під час навчання комунікативного методу, спрямованого на розвиток комунікативної компетентності. Адже головна мета – навчити говорити іноземною мовою правильно і вільно. Тому необхідно відходити від традиційних методів навчання, а використовувати такі види вправ, як проєкти, комунікативні ігри, дискусії, тобто розвивати всі уміння та навички усного та писемного мовлення.
Відео 1 – Відкрите заняття
Зображення 1 – Скріншоти заходу