Забезпечення особливих потреб
Права на освіту осіб, які мають особливі потреби, враховані через створення необхідних та достатніх умов для отримання якісної освіти цих категорій здобувачів, а саме через Стратегічну програму розвитку КрНУ, яка міститься за посиланням.
В університеті наказом ректора визначається порядок надання допомоги (порядок супроводу) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
КрНУ формує систему заходів, що мають забезпечити рівний доступ до навчання, студентів з інвалідністю та пропонує таким студентам ряд послуг, якими вони можуть користуватися самостійно або з допомогою викладачів, співробітників, студентів, а саме:
- можливість безперешкодного пересування на візку на території університету, якщо висота бордюрів пішохідних шляхів становить менше 4 см;
- наявність пандусів, що забезпечує доступний заїзд до всіх корпусів університету;
- біля навчальних корпусів, спорткомплексу «Політехнік» та стоянок є визначення місцезнаходження (піктограми) осіб з інвалідністю, що дає можливість іншим учасникам освітнього процесу бути проінформованими про наявність осіб певних категорій;
- інформація про умови доступності приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення розміщується у місці, доступному для візуального сприйняття.
Колектив кафедри КІЕ має досвід підготовки здобувачів вищої освіти з особливими потребами (інвалідність зі слуху) за спеціальністю „Комп’ютерні системи та мережі”. Під час навчання здобувачеві було створено комфортні умови, навчальні матеріали надавались у повному обсязі у електронному вигляді, під час проведення лекційних занять викладачі приділяли велику увагу зручності його навчання. Зі здобувачем проводилась індивідуальна робота. Велику увагу викладачі приділили створенню комфортних психологічних умов у студентській групі. Тему магістерської роботи було обрано, враховуючи бажання здобувача. Практику він проходив на підприємстві-партнері кафедри «ONLINICO».
«Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар'єрної мови.
Книга створена з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, командою експертів за підтримки громадської організації Безбар'єрність.