Університетський кластер у сфері штучного інтелекту та цифрової безпеки

На кафедрі комп’ютерної інженерії та електроніки широко застосовуються технології штучного інтелекту та цифрової безпеки у освітній роботі та наукових дослідженнях.

На рівні освітньої складової підготовки здобувачів зі спеціальностей «Комп’ютерна інженерія» та «Електроніка» викладаються як окремі освітні компоненти, так і окремі тематичні модулі дисциплін, що призначені для отримання компетентностей з технологій штучного інтелекту та цифрової безпеки. Тематика виконуваних курсових, бакалаврських і магістерських робіт тісно пов’язана із зазначеними сферами. Студенти та викладачі мають відповідні публікації та апробації своїх досягнень:

Характеристика освітньої складової для сфер кластеру

Сфера кластеру

Дисципліни бакалаврських та магістерських програм

Спеціальності КрНУ

Публікації студентів та НПП

Штучний інтелект

Алгоритми та методи обчислень. Обробка сигналів та зображень

123 «Комп’ютерна інженерія»

  1. IEEE 4th International Conference on Modern Electrical and Energy System (MEES) on October 20-22, 2022, Kremenchuk, Ukraine, 9 статей Scopus, 8 НПП та 3 студента
  1. I Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Актуальні питання автоматизації та інформаційних технологій», КрНУ, 18-19.11.2022 р., 17 тез 23 студентів кафедри КІЕ

Аналіз даних у біології та медицині

171 «Електроніка»

Цифрова безпека

Інформаційна безпека в комп’ютерних системах. Основи кіберфізичних систем. Основи ІоТ. 
Системне програмне забезпечення. Кіберфізичні системи. Комп’ютерні мережі. Мережні інформаційні технології. Адміністрування комп’ютерних мереж

123 «Комп’ютерна інженерія»

Цифрова безпека

Електронні прилади кібернетичних систем. Технології ІоТ. Мережеві технології біотехнічних систем. Засоби інтернету речей в біотехнічних та медичних апаратах

171 «Електроніка»

Для дослідження питань цифрової безпеки в навчальному процесі використовуються онлайн-курси академій Cisco та Amazon Web Service та комплект мережевого обладнання. У рамках дисципліни «Системне програмне забезпечення» для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» вивчаються питання, пов’язані із захистом функціонування комп’ютерних систем від malware (ст. викладач Зілінський Ю.В., консультант з розробки програмного забезпечення в ROMAD Systems) – в рамках проекту, що отримав фінансування від дослідницької та інноваційної програми Європейського Союзу «Horizon 2020» згідно грантової угоди № 817340 TrueProactive.

Співробітники кафедри проф. Гученко М.І., доц. Сидоренко В.М. і доц. Мамчур Д.Г. розробляли навчальні модулі для проекту ERASMUS+ KA2 Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens – dComFra (Рамка цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян), 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2CBHE-SP.

На рівні наукових напрямків, керівниками яких є провідні науково-педагогічні працівники кафедри, також застосовуються технології та засоби штучного інтелекту й цифрової безпеки, що пов’язані із використанням методів інтелектуального аналізу та глибинного навчання в задачах моніторингу соціальних медіа, біомедичного, екологічного та енергетичного моніторингу, створення віртуальних тренажерів та систем навчання пілотів вертольотів:

Характеристика наукової складової для сфер кластеру

Тематика наукового напрямку

Керівник напрямку

1.

Комп’ютеризовані технології енергетичного моніторингу та ефективного використання
енергетичних ресурсів при енергозабезпеченні багатоповерхових будинків

Перекрест Андрій Леонідович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки

pksg13@gmail.com

2.

Проблеми керування в інформаційно-управляючих та ергатичних системах

Гученко Микола Іванович, доктор технічних наук, професор, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки

mykolaguchenko@gmail.com 

3.

Моніторинг складних систем на основі інтелектуального аналізу даних

Сидоренко Валерій Миколайович, кандидат технічних наук, доцент

vnsidorenko@gmail.com

Контакти: 
Перекрест Андрій Леонідович, 
завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки КрНУ, 
д. т. н., професор.
тел.: +380675302814, email: kafkinel@gmail.com (кафедра КІЕ)
“Меморандум про взаєморозуміння про створення університетського кластеру у сфері штучного інтелекту та цифрової безпеки”